Blog językowy | ProfiLingua

 

Pokażemy Ci, że nauka języków wcale nie musi być nudna. Na naszym blogu językowym znajdziesz multum ciekawostek i wskazówek – poznaj wszystkie oblicza szkoły językowej ProfiLingua.

Kursy języka obcego - jeden z najbardziej atrakcyjnych benefitów

Read More
Wszystkie posty

Kursy języka obcego - jeden z najbardziej atrakcyjnych benefitów

Zastanawiasz się, co zaproponować swoim obecnym i przyszłym pracownikom, aby chcieli związać się właśnie z Twoją firmą? Poza satysfakcjonującym wynagrodzeniem i możliwościami rozwoju kandydaci zwracają uwagę też na dodatkowe benefity. Okazuje się, że kursy języka obcego należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych. Co więcej, nauka języków sponsorowana przez pracodawcę jest korzystna dla obu stron!

Benefit idealny - czyli jaki?

Działy HR prześcigają się w tworzeniu obiecujących ofert pracy, które mają przyciągnąć uwagę najlepszych kandydatów na rynku. Kuszą “owocowymi czwartkami”, “młodym, dynamicznym zespołem” i “zapewnieniem narzędzi niezbędnych do pracy”. Jeśli zapytać osób poszukujących zatrudnienia, okazuje się jednak, że owocowe dni nie są dla nich szczególnie atrakcyjne, “młody, dynamiczny zespół” rozumieją jako “niedoświadczony i słabo opłacany”, a narzędzia niezbędne do pracy są czymś oczywistym, a nie wartością dodaną. Zachęcić ich mogą za to dobrze dobrane benefity pozapłacowe.

Benefit idealny to taki, który jednocześnie niesie korzyści dla pracowników i jest opłacalny dla pracodawcy. Wśród wszystkich najpopularniejszych benefitów w naszym kraju, szkolenia językowe spełniają ten warunek najlepiej.

Dlaczego kursy języka obcego są atrakcyjne dla pracowników?

O tym, że języki obce warto znać, wiedzą wszyscy i chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że tak jest. Kursy organizowane i opłacane przez firmę pozwalają podnieść swoje kompetencje w tym zakresie. Z punktu widzenia pracowników, mają też kilka dodatkowych zalet:

 • komfort nauki - zajęcia językowe typu in-company odbywają się najczęściej w siedzibie firmy tuż przed lub tuż po godzinach pracy. Oznacza to, że kursanci nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na dojazdy na lekcje, np. kosztem popołudnia spędzonego z rodziną. Jeszcze wygodniej uczą się ci, którym firma postanowiła sfinansować kurs językowy online lub połączenie lekcji z lektorem z samodzielną nauką na platformie internetowej.
 • materiał dostosowany do faktycznych potrzeb - nie istnieje uniwersalny podręcznik lub program nauki, który zaspokoi potrzeby językowe dowolnej osoby na świecie. Dla osób pracujących w dziale obsługi klienta i infoliniach ważniejsze jest rozwijanie umiejętności mówienia i słuchania, podczas gdy działy HR i księgowości częściej czytają i piszą. Szkolenie spersonalizowane, przygotowane z uwzględnieniem oczekiwań kursantów jest o wiele bardziej skuteczne i przydatne w życiu niż standardowy kurs języka obcego. Pracownik biorący w nim udział zyskuje kompetencje, które znacznie ułatwią mu pracę.
 • oszczędności w budżecie domowym - wiele osób, które pragną uczyć się języka, z radością wita możliwość odciążenia budżetu domowego, kiedy nie muszą samodzielnie opłacać rachunku w szkole językowej.
 • integracja zespołu - w wielu zakładach pracy, szczególnie tych dużych, trudno nawiązać jakiekolwiek relacje z pracownikami z innych działów. Wspólna nauka pozwala na bliższą integrację, co przekłada się często na usprawnienie współpracy. Czasami kilka słów zamienionych w oczekiwaniu na lekcję lub w czasie przerwy pomaga uporać się z jakimś problemem szybciej niż oficjalny email.
 • podniesienie wartości na rynku pracy - dawno minęły czasy, kiedy pierwsza praca stawała się tą na całe życie. Obecnie pracownicy, a szczególnie cenieni specjaliści, którzy nie obawiają się utraty zatrudnienia, o wiele chętniej zmieniają pracodawców, nawet co kilka lat. Świadomość tego, że muszą na bieżąco uaktualniać swoje cv sprawia, że są bardziej zainteresowani podnoszeniem własnej wartości jako pracownika poprzez udział w różnych szkoleniach i zdobywaniu nowych kompetencji. Dobra znajomość języka obcego w wydaniu branżowym bez wątpienia dodaje wagi każdemu cv, z czego większość zatrudnionych osób doskonale zdaje sobie sprawę.

Kurs firmowy to korzyść pracodawcy

Kursy języka obcego dla pracowników to także opłacalna inwestycja dla firmy:

 • atrakcyjny benefit - z powodów wymienionych powyżej, szkolenia językowe są mile widziane przez pracowników i kandydatów. Wprowadzenie ich pozwala uatrakcyjnić wizerunek firmy.
 • kompetentny zespół - czy powierzyłbyś opiekę nad klientem, prowadzenie negocjacji lub domknięcie sprzedaży osobie, która nie potrafi porozumieć się z obcojęzycznym kontrahentem? Kiedy pracownicy umieją właściwie odczytać potrzeby i oczekiwania usługobiorców/kupujących oraz w odpowiedni sposób zaproponować im optymalne rozwiązania, słupki sprzedażowe i zyski firmy rosną. Kursy językowe należy więc rozpatrywać w kategorii inwestycji, a nie kosztów.
 • wzrost motywacji - zmotywowany zespół to wydajny zespół. Pracownicy, którzy czują się docenieni i wiedzą, że pracodawca nie waha się inwestować w ich rozwój, chętnie wkładają wysiłek w wykonywanie zleconych zadań. Jeśli dodatkowo czują się pewnie i komfortowo w komunikacji z klientami w języku obcym, poziom motywacji wzrasta.
 • oszczędności - wybór szkoły językowej, która zapewnia kompleksową obsługę na terenie całego kraju, przekłada się na realne oszczędności. Jeśli zdecydujesz się na kurs językowy w formule online, będziesz mógł zaoferować go pracownikom w każdym oddziale firmy, bez konieczności organizowania dodatkowych grup. To także znacznie ułatwia to i przyspiesza wszystkie procesy administracyjne i rozliczenia.

 

ProfiLingua to największa szkoła językowa w Polsce. Nasza sieć obejmuje 40 placówek w 27 miastach Polski. 75 lat doświadczenia w nauczaniu gwarantuje, że dokładnie wiemy jak zorganizować firmowy kurs językowy, spełniający wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Nauczamy 23 języków i żadna branża nie jest dla nas tajemnicą. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy zaoferować Twojej firmie!

Autor: 

Wypełnij formularz, aby otrzymać ofertę specjalną!

 

 

Administratorem danych osobowych są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa,

 • poprzez formularz kontaktowy na stronie www.wsip.pl,

 • przesyłając wiadomość na adres e-mail: wsip@wsip.com.pl,

 • dzwoniąc do nas na numer telefonu: Infolinia: 801 220 555.

Pełna informacja na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się poniżej:

Ponieważ używamy poniżej sformułowania Grupa Wydawnicza WSiP, wyjaśniamy, że w skład Grupy wchodzą:

 • Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna, w tym nasze szkoły językowe Profi-Lingua,

 • Wydawnictwo Zielona Sowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,

 • ALFA LOGIS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Inspektor Ochrony Danych

Na podstawie art. 37 ust. 1 RODO administrator danych wyznaczył p. Macieja Byczkowskiego na Inspektora ochrony danych. Osoby, których dane dotyczą mogą kontaktować się z inspektorem ochrony danych we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących im na mocy RODO.

Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych, możesz skontaktować się z Inspektorem

 • listownie na adres: Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa

 • przesyłając wiadomość na adres e-mail: iod@wsip.pl

Inspektor ochrony danych zapewnia pełną poufność komunikacji z osobami, których dane dotyczą. Zgodnie z art. 38 ust. 5 Rozporządzenia inspektor ochrony danych jest zobowiązany do zachowania tajemnicy lub poufności co do wykonywania swoich zadań – zgodnie z prawem Unii lub prawem państwa członkowskiego.

Cel i podstawa prawna przetwarzania danych osobowych

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celach:

 • zawarcia i wykonania umowy (np. w związku z realizacją zamówienia lub realizacji usługi świadczonej drogą elektroniczną poprzez korzystanie z serwisów www i akceptację regulaminów). Podstawą prawną przetwarzania danych jest niezbędność przetwarzania danych do zawarcia i wykonywania umowy,

 • marketingu bezpośredniego produktów i usług własnych administratora, w tym w celach analitycznych i profilowania. Podstawą prawną przetwarzania danych jest niezbędność przetwarzania do realizacji prawnie uzasadnionego interesu administratora, jakim jest możliwość prowadzenia marketingu bezpośredniego swoich usług,

 • marketingowych, w tym celach analitycznych i profilowania produktów i usług podmiotów z Grupy Wydawniczej WSiP oraz podmiotów współpracujących ze WSiP, działających na rynku edukacyjnym i wydawniczym. Podstawą prawną przetwarzania danych jest dobrowolna zgoda,

 • jednorazowego kontaktu telefonicznego lub mailowego przedstawiciela WSiP w związku z zadanym pytaniem, omówieniem testu próbnego, zapisaniem się na kurs, w zależności od wykonanej przez osobę aktywności. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes administratora danych, jakim jest rzetelna obsługa osób odwiedzających strony serwisu oraz pomoc w uzyskaniu niezbędnych informacji.

 • udostępnienia danych innym podmiotom współpracującym ze WSiP, w celach marketingowych. Podstawą prawną przetwarzania danych jest dobrowolna zgoda, pod warunkiem, że ta zgoda została nam udzielona, w razie nieudzielenia zgody dane osobowe nie są przetwarzane w tym celu,

 • ewentualnie w celu dochodzenia roszczeń związanych z zawartą umową (w tym również usługą świadczoną drogą elektroniczną w ramach serwisów www), co jest prawnie uzasadnionym interesem administratora danych. rozpatrywania zgłoszonych reklamacji. Podstawą prawną przetwarzania danych jest obowiązek wynikający z przepisu prawa.

 • W związku z faktem, że niektóre szkoły językowe są niezależnymi podmiotami i współpracują z nami na podstawie umowy franczyzy, jeżeli pozostawisz na naszej stronie dane osobowe i będziesz chciał/ła skorzystać z kursu w takiej szkole, udostępnimy do tej szkoły Twoje dane w zakresie imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu w celach kontaktowych. Podstawą przetwarzania danych jest nasz prawnie uzasadniony interes, jakim jest pomoc w realizacji kursu językowego.

Informacje dotyczące profilowania

Na podstawie Twoich danych osobowych możemy dokonywać profilowania, czyli automatycznej oceny niektórych cech osobowych dotyczących Ciebie.
Celem profilowania jest lepsze dobranie dla Ciebie materiałów informacyjnych oraz ofert dotyczących naszych produktów, usług i wydarzeń. Dzięki profilowaniu prawdopodobnie będziesz otrzymywać mniej informacji, ale lepiej dopasowanych do Twoich preferencji.

W celu profilowania wykorzystujemy zazwyczaj informacje takie, jak wiek, płeć, region miejsca zamieszkania oraz wielkość miejscowości, stan rodzinny, zainteresowania, zawód, stanowisko, typ urządzenia (model w przypadku urządzeń mobilnych), dostawca Internetu, rozdzielczość ekranu, wersja systemu operacyjnego oraz przeglądarki, ustawienia preferencji języka, jak również informacje związane z realizowanymi przez Ciebie aktywnościami na naszych stronach www oraz  zamówionymi produktami i usługami.

Odbiorcy danych

Dostęp do danych osobowych mogą mieć następujący odbiorcy danych:

  • upoważnieni pracownicy administratora danych,

  • usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizacji usług świadczonych dla administratora danych, w szczególności podmioty takie, jak Call Center, dostawcy usług IT (w szczególności podmioty Primeon sp. z o.o., ClickMeeting Sp. z o. o, HubSpot Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych), firmy księgowe, firmy windykacyjne, agencje reklamowe, firmy realizujące usługi mailingowe, usługi logistyczne i kurierskie, kancelarie prawne i audytorzy zewnętrzni, oraz ich upoważnieni pracownicy – w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania zleconych usług,

  • podmioty współpracujące z administratorem danych, którym dane osobowe są udostępniane na podstawie dobrowolnej zgody osoby, której te dane dotyczą i w celach w niej wskazanych.

  • szkoły językowe będące niezależnymi podmiotami, współpracujące z nami w ramach umowy franczyzy.

 

Przekazywanie danych do państw trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy)

W związku z korzystaniem z systemu informatycznego zewnętrznych dostawców, może wystąpić konieczność przekazania danych osobowych do odbiorców w państwach trzecich, jednak zapewniamy, aby dane były odpowiednio zabezpieczone. W związku z powyższym współpracujemy wyłącznie z podmiotami, które posiadają aktualny certyfikat Privacy Shield (na terenie Stanów Zjednoczonych) lub podpisali z nami Standardowe Klauzule Umowne zatwierdzone przez Komisję Europejską. Oba rozwiązanie gwarantują bezpieczeństwo przetwarzanych danych przynajmniej na poziomie obowiązującym w Unii Europejskiej.
 Okres przechowywania danych

 • Twoje dane osobowe będą przechowywane do momentu przedawnienia roszczeń z tytułu umowy/zamówienia lub do momentu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikającego z przepisów prawa, w szczególności obowiązku przechowywania dokumentów księgowych dotyczących umowy/zamówienia, zgodnie z ustawą o rachunkowości.

 • W przypadku pozostawienia danych w formularzu kontaktowym, dane będą przechowywane do czasu zrealizowania zgłoszenia, a w niektórych sytuacjach do czasu przedawnienia roszczeń.

 • Przestaniemy wcześniej przetwarzać Twoje dane wykorzystywane do celów marketingu bezpośredniego, w tym profilowania i celów analitycznych, jeżeli zgłosisz nam sprzeciw wobec przetwarzania danych w tych celach lub wycofasz nam udzieloną w tym zakresie zgodę.

 • Jeżeli wyraził(a)eś nam zgodę na udostępnienie danych osobowych do innych podmiotów z Grupy Wydawniczej WSiP lub podmiotów wymienionych w zgodzie, w celu ich dalszego przetwarzania przez te podmioty w ramach działań marketingowych, dane będą udostępniane do momentu wycofania udzielonej nam zgody na udostępnienie danych.

Zasady gromadzenia danych

Podanie danych osobowych przez osobę, której dane dotyczą jest dobrowolne, jednak w przypadku zamówienia usług lub towarów, jak również rejestracji w serwisie internetowym, formularzach kontaktowych oraz formularzach rozwiązania testów, podanie danych jest niezbędne do realizacji umowy/zamówienia/zgłoszenia.
Podanie danych osobowych do celów marketingowych jest dobrowolne.
 Prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych, przepisy o ochronie danych gwarantują Ci szereg praw:

 • Prawo dostępu do danych oraz prawo żądania ich sprostowania.

 • W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych ze względu na szczególną sytuację. W szczególności przysługuje Ci prawo sprzeciwu wobec przetwarzania na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym profilowania.

 • Prawo wycofania zgody, w zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych była dobrowolna zgoda. Wycofanie zgody nie ma jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które realizowaliśmy na podstawie zgody, zanim została wycofana.

 • Prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, w przypadku, kiedy Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy/zamówienia lub przetwarzane na podstawie zgody. Otrzymane od nas dane możesz przesłać innemu administratorowi danych.

 • Prawo żądania ograniczenia przetwarzania Twoich danych.

 • Prawo żądania usunięcia danych (tzw. „prawo do bycia zapomnianym”), jednak w tym przypadku zrealizujemy Twoje prawo tylko w sytuacji, jeśli nie będziemy zobligowani przepisami prawa do dalszego przetwarzania danych,

Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym Inspektorem Ochrony Danych. Dane kontaktowe znajdują się na początku informacji.

Masz również prawo wnieść skargę na przetwarzanie danych osobowych do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uważasz, że ich przetwarzanie odbywa się z naruszeniem przepisów RODO. 

Więcej wpisów:

Kursy konwersacyjne - dla kogo będą najlepszym wyborem?

Chciałbyś swobodnie mówić w języku obcym, ale wciąż borykasz się z blokadą lub po prostu ogromną tremą? R...
Anna Kowalska Nowak 24.09.20 00:00

Jak możesz samodzielnie ćwiczyć mówienie w języku obcym?

Czy wiesz, że mówienie w języku obcym możesz ćwiczyć także samodzielnie, nie tylko na zajęciach z lektore...
Anna Kowalska Nowak 19.09.20 00:00

Jak nauczyć się języka obcego w tzw. międzyczasie?

Większość dorosłych, którzy deklarują chęć nauki języka obcego, jako największą przeszkodę w realizacji t...
Anna Kowalska Nowak 17.09.20 00:00